Pojazdy Samoloty

Embraer Lineage 1000 E w stylu Art déco

Embraer Lineage 1000 E The Manhattan, Cloud Club, fot. Embraer
Embraer Lineage 1000 E The Manhattan, Cloud Club, fot. Embraer
Embraer Lineage 1000 E The Manhattan, fot. Embraer

Kupując ekskluzywny, prywatny samolot chce się nabyć coś wyjątkowego. Firma Embraer przygotowała 5 specjalnych wersji swojego najbardziej luksusowego  odrzutowca z serii Exclusive Jets. Jednak w tej chwili chciałbym się skupić na jednym modelu, który najbardziej przykuł moją uwagę. Oczywiście w najbliższym czasie przedstawię Wam wszystkie propozycje przygotowane przez producenta.

The Manhattan to specjalna wersja modelu 1000 E wykończona w stylu nowojorskiego Art déco lat 20. ubiegłego wieku. Model Manhattan jest tak wyrafinowany, jak sam Nowy Jork. Do jego wykończenia użyto mahoń, mosiądz, złoto i kamienie szlachetne. Autorem projektu jest Jay Beever wiceprezes firmy Embraer oraz Eddie Sotto, który wcześniej pracował dla Disneya.

Embraer Lineage 1000 E The Manhattan, Cloud Club, fot. Embraer

Piękny, charakterystyczny, metaliczny mural witający pasażerów nawiązuje do dzieł sztuki znajdujących się w Empire State Building. Pasażerowie mogą korzystać z  Klubu Cloud, luksusowego saloniku z wystrojem inspirowanym budynkiem Chryslera. Sekcja klubowa dysponuje kosmopolitycznym barem z wysuwanymi stołkami barowymi, lampami w stylu z epoki oraz obiciami kanap wykonanymi z moheru i wełny jagnięcej. Manhattan epatuje ponadczasową elegancją z elementami ikonicznego stylu. Ciepłe drewniane podłogi, bogate akcenty i wszelkie zabiegi stylistyczne, których dokonano w całym samolocie, tworzą atmosferę klubową, idealną do koktajli i pasjonujących konwersacji.

Jedną z kluczowych cech tej wspaniałej przestrzeni jest panoramiczne okno zainspirowane projektami Jean-Michela Franka.

Embraer Lineage 1000 E The Manhattan, fot. Embraer

Na wyposażeniu samolotu znajduje się także The Crystal Room. Jest to enklawa, która pozwala sześciorgu pasażerom zjeść wykwintne posiłki. Przestrzeń cechuje się stylem Park Avenue. Na podłodze odnajdziemy pluszowe dywaniki, a na ścianach bogatą kolorystykę akcentów.

Embraer Lineage 1000 E The Manhattan, The Crystal Room, fot. Embraer

Miłośnicy Nowego Jorku i stylu Art déco będą zachwyceni Embraerem The Manhattan. To odrzutowiec, który odzwierciedla styl najlepszych projektantów wnętrz w Nowym Jorku oraz oferuje doświadczenie przepychu minionej epoki, jednocześnie korzystając z najnowszej zaawansowanej awioniki. Samolot dostępny jest na indywidualne zamówienie. Jego koszt to 80 milionów dolarów. Potencjalny nabywca, po złożeniu zamówienia, będzie musiał oczekiwać 2 lata na tę wspaniałą maszynę.

Embraer Lineage 1000 E The Manhattan, fot. Embraer

Źródło: Embraer

Michał Utnicki

Michał Utnicki

Redaktor naczelny i pomysłodawca serwisu odkryjluksus.pl, miłośnik rzeczy pięknych i luksusowych, zwłaszcza tych codziennego użytku. Pasjonat życia z rozmachem, dla którego słowo"niemożliwe", jeżeli tylko chce, nie istnieje.