High tech Telefony i smartfony

Nowy, „stary” Vertu Signature

Vertu Signature Clous De Paris Red Gold, fot. Vertu
Vertu Signature Clous De Paris Red Gold, fot. Vertu

Firma Vertu odświeżyła swój flagowy, klasyczny model – Signature. Do niedawna był to zwykły telefon, oparty o starą platformę Nokii – S40. W chwili obecnej poczciwe Signature stało się feature phon’em wyposażonym w 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth 4.1 LE WiFi 802.11 b/g/n i systemem bazujący na Linuxie.

Vertu Signature, fot. Vertu
Vertu Signature, fot. Vertu

Do wyboru mamy kilka wersji wykończenia obudowy, od stali szlachetnej zaczynając, na 18-karatowym, czerwonym złocie kończąc. A zatem po kolei:

Stainless Steel Black Leather

Jest to model wykonany z polerowanej i szczotkowanej stali szlachetnej, czarnej skóry naturalnej, szafiru pokrywającego ekran i przedni panel oraz czarnej ceramiki i rubinu, z którego wykonano przycisk Vertu, dedykowany usłudze Concierge. Cena tej wersji to 13100 euro.

Pure Balck

Ta opcja klasycznego Signature wykonana jest ze stali szlachetnej, pokrytej matową i wypolerowaną, czarną powłoką PVD, czarnej skóry naturalnej, szafiru, czarnej ceramiki i rubinowego przycisku Vertu. Cena wynosi 14700 euro.

Pure Chocolate

Czekoladowy model Signature wykonano tak samo, jak wersję Pure Black, z tą różnicą, że zamiast koloru czarnego mamy kolor brązowy. Cena czekoladowego Signature wynosi 15800 euro.

Clous De Paris Stainless Steel

Ta wersja Vertu Signature wykonana jest z polerowanej i szczotkowanej stali szlachetnej o wzorze Clous De Paris, który jest specjalnym guilloché pattern  – wzorem guilloché, którym są nacinane linie, przecinające się pod kątem prostym tworząc kwadratowe kształty, coś jakby szachownicę. Nazywany jest też Paris hobnail, lub po prostu hobnail. Motyw ten znany jest z ekskluzywnych, szwajcarskich zegarków, np. Audemars Piguet Royal Oak czy Patek Philippe Calatrava. Wykańcza się nim zarówno koperty jak i tarcze chronometrów. Ponadto ta wersja Signature wykończona jest szafirem, czarna ceramiką i czarną skórą naturalną. Całość zwieńcza rubinowy przycisk Vertu. Cena tego pięknego Signature  to 16300 euro.

Black Alligator

Jest to model wykonany z polerowanej i szczotkowanej stali szlachetnej, wykończony czarną skórą z aligatora, szafirem i czarną ceramiką. Oczywiście na pokładzie jest także rubinowy przycisk Vertu. Cena wynosi 17300 euro.

Navy Alligator

Ta wersja Signature wykoanan została z polerowanej stali szlachetne, niebieskiej skóry z aligatora, srebrnej ceramiki oraz rubinu i niebieskiego szafiru. Cena została ustalona na 18100 euro.

Ultimate Black

Czerń, czerń i jeszcze raz czerń. Takie jest Signature Ultimate Black. Czarne do granic możliwości. Model ten wykonano ze stali szlachetnej pokrytej powłoką DLC, czarnej ceramiki, czarnej skóry naturalnej, czarnego szafiru okrywającego ekran i przedni panel oraz czarnych, szafirowych przycisków. Jedynym kontrastowym elementem jest rubinowy przycisk Vertu. Cena wynosi 21 tys. euro.

White Mother of Pearl

Ten przepiękny wariant Signature wykonano z polerowanej stali szlachetnej, szafiru okrywającego ekran, macicy perłowej, zdobiącej przedni panel, białej skóry z aligatora, białej ceramiki, rubinu oraz diamentu, który wkomponowano w klawisz wyboru. Cena tego unikalnego Signature wynosi 21 tys. euro.

Red Gold Ultimate Black

Jest to wariacja na temat czarnego Signature wykończonego dotykiem Midasa. Czarną stal szlachetną uzupełniono różowym złotem. Nie jest to pozłacana stal a prawdziwe, 18-karatowe złoto. Ponadto do wykończenia użyto tych samych materiałów jak dla standardowej wersji Ultimate Black. Cena to 30500 euro.

Yellow Gold Black Ceramic

To wersja Signature wykonana z 18-karatowego, żółtego złota, czarnej skóry naturalnej, czarnej ceramiki, szafiru oraz rubinu. Cena wynosi 37800 euro.

Red Gold Black Ceramic

Jest to taka sama wersja, jak powyższa, z tą różnicą, że zamiast żółtego złota mamy czerwone złoto. Cena to 42 tys. euro.

Clous De Paris Red Gold

Ostatnią propozycją Signature jest złota wersja z motywem hobnail. Telefon wykonano z 18-karatowego, czerwonego złota, czarnej skóry naturalnej, czarnej ceramiki, czarnego szafiru oraz rubinu. Cena wynosi 44100 euro.

W zastawie do każdego egzemplarza producent dodaje dopasowane etui ze skóry naturalnej, takiej samej jakiej użyto do wykończenia danego modelu. Telefony zamawiać można w sklepie internetowym producenta.

Źródło: Vertu

Michał Utnicki

Michał Utnicki

Redaktor naczelny i pomysłodawca serwisu odkryjluksus.pl, miłośnik rzeczy pięknych i luksusowych, zwłaszcza tych codziennego użytku. Pasjonat życia z rozmachem, dla którego słowo"niemożliwe", jeżeli tylko chce, nie istnieje.